UA-58945531-1
Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

   POLECAMY

 

forum wesolyroger.com

GP logoGP logo

AN logoAN logo

 Taaka ryba WołominTaaka ryba Wołomin

 

  POLECAMY:

 

POGODA DLA ŻEGLARZY
Cała Europa

weatheronline.plweatheronline.pl

 

POGODA Modelowa cała Polska

 www.żagle.pogodynka.plwww.żagle.pogodynka.pl

 

   POLECAMY

 
 
 
 
 
POLECAMY:
 
POGODA DLA ŻEGLARZY GIŻYCKO
 
 
POGODA DLA ŻEGLARZY
Zalew Zegrzyński
 
 
LOKALIZATOR JEDNOSTEK
 
 
 

          

 W roku 2003  grupa kilku dziewcząt oraz chłopców wyruszyła na szlak mazurski w swój pierwszy dziewiczy rejs. Pierwszy rejs i już od razu rekordowy, prawie miesiąc na szlaku, spływ rzekami, opłynięcie krainy tysiąca jezior z Południa na Północ oraz ze Wschodu na Zachód! Od tego roku staramy się cyklicznie wypływać na mazurskie szlaki a z roku na rok, z sezonu na sezon jest nas coraz więcej.

 LOGA JRA -  WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!LOGA JRA - WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!

    To już 14 sezonów żeglarskich !

    Wyprawy te na szlak Wielkich Jezior Mazurskich dały początek nieformalnej grupy PIWO za PIWO, miłośników szant, żeglarstwa i karaibskich piratów!.
 LOGO grupa PzP. WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!LOGO grupa PzP. WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!
    Grupa oprócz co rocznych wypadów na żagle jest stałym,  aktywnym i wielce zasłużonym! bywalcem Warszawskiej tawerny GNIAZDO PIRATÓW a także KORSARZa oraz Wołomińskiego pubu - TAAKA RYBA.
 
  
    Każdy z sezonów tradycyjnie nosi tytuł - hasło rejsu, które zawsze rodziło się w trakcie lub  po zakończeniu wypadu a związane było z jakimś szczególnym wydarzeniem, zazwyczaj śmiesznym, jakie doświadczaliśmy podczas naszych mazurskich przygód!:), i ta tradycja kontynuowana jest przez kolejne rejsy.
LOGO JRA -  WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!LOGO JRA - WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!
    Wszystkie z naszych sezonowych wypraw posiadają logo upamiętniające rejsik i jachty, na których pruliśmy wodny szlak mazurskiej krainy.
 
 
 
 

JRA I * /  WJM I  */  SR I *

  WAT Zegrze Płd - Piękna Góra  /   Liczba dni - 20   

Jacht klasy VENUS   /   s/y BEA DORA

 Liczba załogi  -  20  /  Jachty towarzyszące - 8 sztuk

 

 LOGO JRA -  WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!LOGO JRA - WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!

    8 jachtów z klubu żeglarskiego WAT - Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, wyruszyło na szlak Wielkich Jezior Mazurskich z portu leżącego nad Zalewem Zegrzyńskim. Siedem z nich to klasa VENUS: s/y BEA DORA, s/y ANEA, s/y AQUA, s/y PANNA, s/y ATMA, s/y ALFA i s/y ADARA. Jeden był klasy JASKIER: s/y PRIAP. Organizatorem a zarazem dowódcą całej wyprawy był komandor klubu WAT.

               Ruszyliśmy z Zegrza rzeką Narwią a potem Pisą do Pisza. Pięć dni spływu rzekami, ponad 20 dni na szlaku w 20 osób na 9 jachtach, gdyż w Mikołajkach dołączył do nas Maniek wraz z załogą na Pegazie 696 - s/y Butlonos. Rejs wiódł głównym szlakiem Krainy Wielkich Jezior - z Południa (Pisz) na Północ (Węgorzewo) a nawet do najdalej wysuniętego skrawka mazur - port Aniata - Mamerki na Mamrach.

               Spacer mostem z dwudziestoma litrami paliwa w Ostrołęce, ściąganie z mielizn Oriona w nocy przy Popielnie, najdroższa "półlitrówka" w porcie PAN w Wierzbie na Śniardwach, szanty na Pogantach, ognisko w Binduga port z wizytą bociana! nocny rajd z latarką na topie z Węgorzewa na Mamry, grill na dachu bunkra w  Mamerkach (OKH), słomiaki na słomie przy ognisku, "wściekłe psy"  w Sztynorcie czy powalona stuletnia puszcza Piska przez wichurę z 2002 roku po drodze na rzekach - momenty pierwszego naszego sezonu!......i wiele, wiele więcej niezapomnianych przygód.

 

 

TRASA REJSU - Zalew Zegrzyński - rz. Narew - rz. Pisa - Pisz - j. Roś - Binduga Port - k. Jegliński - j, Seksty - j. Śniardwy -  Popiekno - j. Mikołajskie - Mikołajki - j. Tałty - kanały - j. Jagodne - Kozin - j. Boczne - j. Niegocin - j.  Tajty - j. Kisajno - j. Sztynorckie - Sztynort - j. Dargin - j. Kirsajty - j. Mamry - Węgorzewo - j. Przystań - Mamerki - j. Mamry - j. Dargin - Poganty - j. Kisajno - Piękna Góra.

 

 

 

* JRA - Jolly Roger Adventures

*  WJM - Wielkie Jeziora Mazurskie

* SR - Spływ Rzekami

 

JRA  * /  WJM II  * 

 GIŻYCKO - Węgorzewo  / Liczba dni - 5 / Jacht klasy TANGO 760 / 

Liczba załogi  -  10  

LOGO JRA -  WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!LOGO JRA - WesolyRoger - WR.com ZASTRZEZONY!

 

 

    Na szanty do Giżycka!, na twierdze Boyen, a potem wpakowaliśmy się na łódkę do Mańka - Tango 760 i kilka dni bujaliśmy się na Północy Mazurskich jezior.

 

    Załoga liczyła 10 osób a w łajbie wszystko się psuło, począwszy od silnika do urwanego fału grota i podarcia głównego żagla!

 

    Wejście na maszt pod pełnymi żaglami, naprawa grota w Almaturze, awaria silnika na kanałach!, zerwany fał płetwy mieczowej, szanty a-capella z dużą ilością rumu z chłopakami z Mordewind na kei w Giżycku!,  5-cio litrowy kufel piwa na szantach w Twierdzy Boyen  i cała masa innych przygód!

 

Trasa:

 Giżycko - j. Kisajno - j. Sztynorckie - Sztynort - j. Dargin - Poganty - j. Kirsajty - j. Mamry - Węgorzewo

 

 

 

 

* JRA - Jolly Roger Adventures

*WJM - Wielkie Jeziora Mazurskie

 

JRA  * /  WJM III  *

/ Wilkasy  / Liczba dni - 14  /

Jacht klasy TANGO 780S / s/y IZABELL

 Liczba załogi  - 18  / 

Jachty towarzyszące - BOLERO 805 

LOGO JRAntologia.-WR.com ZASTRZEŻONE!LOGO JRAntologia.-WR.com ZASTRZEŻONE!

 

    Dwie łódki, dwie rywalizujące ze sobą załogi, dwa wspaniałe tygodnie na szlaku!

 

    Tango - 'IZABELL' contra Bolero 805 pod dowództwem Mańka i 18 osób załogi na obu łajbach!

 

    Szantowa impreza w Zęzie, spotkanie Bea Dory na Pogantach, utworzenie katamaranu z obu jachtów na Jagodnym, nocny rajd po bunkrach na Mamerkach, mecz piłkarski z miejscowymi w Dobie, kąpiel w Mamrach podczas burzy, czarna mała Łomża z kija w "kupa - bar" w Strzelcach,  krata półlitrówek i piłkarzyki w Węgorzewie, oj się działo........

 

 

TRASA: 

Wilkasy - jez. Niegocin - Piękna Góra / Sailor - j. Kisajno - j. Sztynorckie - Sztynort -  j. Dargin - j. Kirsajty - j. Mamry - Węgorzewo - j. Przystań - j. Mamerki - j. Mamry - j. Kirsajty - j. Dargin - j. Dobskie - Doba - j. Niegocin - j. Boczne - Kozin - j. Boczne - Rydzewo - j. Niegocin - Strzelce - Giżycko - jez. Niegocin - Wilkasy

 

 

 

 

* JRA - Jolly Roger Adventures

*WJM - Wielkie Jeziora Mazurskie

*SR - Spływ Rzekami

 

 

    

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?